Opóźnienie w otwarciu Plazy Kielce

Wiadomo już, że plany dotyczące budowy Plazy Kielce zostały ogłoszone zbyt pośpiesznie. Spółka odpowiedzialna za budowę, Plaza Centers, już zapowiedziała, że projekt zostanie wykonany później ? najprawdopodobniej w 2013 roku. Opóźnienia wynikają z długotrwałego procesu opracowywania zagospodarowania przestrzennego terenu. Jakby tego było mało, pewne źródła sugerują, że oddanie budynku do użytku może nastąpić nawet później, bo w 2014 roku.

Deweloper broni się, sugerując, że wina opóźnień znajduje się po stronie miasta. Plan zagospodarowania przestrzennego został bowiem opracowany sprawniej w innych miastach, gdzie inwestuje Plaza Censters. Inwestorzy podkreślają, że wiele prac zostało już skutecznie przeprowadzonych. Należą do nich ustalenia z Miejskim Zarządem Dróg dotyczące komunikacji z centrum Plaza Kielce. Tymczasem prace trzeba odroczyć.

Biuro Planowania Przestrzennego informuje z kolei że proces wydania stosownych zezwoleń jest czasochłonny a w przypadku Plazy Kielce wiele jest niewyjaśnionych i spornych kwestii, które wymagają dopracowania. Należą do nich protesty i skargi a także plan rozwoju infrastruktury. Można zatem liczyć na to, że Plaza Centers poradzi sobie z problemami i nowe centrum handlowo-rozrywkowo-usługowe zostanie otwarte dla klientów jak najszybciej.